“Lavice“ izborile Svjetsko prvenstvo!

203 View

Rukometašice Crne Gore igraće u decembru na Svjetskom prvenstu u Španiji. “Lavice“ su, nakon pobjede u prvom meču baraža, i u revanšu bile bolje od Bjelorusije – 26:24!

Nakon podgoričkih 29:23, izabranice Bojane Popović i u Minsku su pokazale da su mnogo kvalitetniji rival od domaće selekcije.

Od samog starta meča naša selekcija je kontrolisala dešavanja na parketu. “Lavice“ su konstantno imale prednost koja je na poluvremenu iznosila četiri gola – 15:11.

Lavice izborile Svjetsko prvenstvo!

Crna Gora je i u nastavku kontrolisala rezultat. Bjeloruskinje su pokušale da se vrate, ali su “lavice“ rutinskom igrom odbranile stečenu prednost.

Najefikasnija u redovima naše selekcije bila je Jovanka Radičević sa sedam golova. Jedan manje postigla je Itana Grbić, dok je četiri dodala Majda Mehmedović.