Rukometašima Lovćena Kup Crne Gore!

Rukometaši Lovćena osvajači su Kupa za sezonu 2019/20. Cetinjani su u finalu odigranom u Podgorici lako savladali Partizan – 30:26 (18:13).

Tim Duška Milića na autoritativan način stigao je do jubilarnog 10. Kupa od osamostaljenja Crne Gore.

Osim novog trofeja za najveći rukometni klub u državi, finalna utakmica ostaće upamćena po fenomenalnoj partiji nekadašnjeg reprezentativca, Igora Markovića, koji je postigao čak 16 golova!

Aktuelni šampion je nakon nešto sporijeg ritma u prvih desetak minuta, zaigrao mnogo bolje pa je već do poluvremena stvorio lijepu prednost – 18:13.

Lovćen je i u nastavku kontrolisao dešavanja na terenu, a sredinom drugog dijela stigao je i do osam golova prednosti (27:19), što je značilo i kraj svih nadanja za tivatski sastav da bi mogao do senzacije.

Do kraja meča Partizan je samo uspio da ublaži poraz.

Osim pomenutog Markovića u cetinjskom timu istakli su se Vuk Latković i Slobodan Bulajić sa po četiri gola.

Kod Tivćana prednjačio je Đorđo Peruničić sa devet golova.

Po završetku meča trofej namijenjen osvajaču Kupa uručio je predsjednik RSCG, Petar Kapisoda.