Još 535 slučajeva koronavirusa, u Podgorici 227

 Još 535 slučajeva koronavirusa, u Podgorici 227

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1845 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 535 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2, saopšteno je iz Instituta.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica227
Nikšić75
Herceg Novi44
Berane35
Bar24
Bijelo Polje23
Kotor21
Budva15
Tivat15
Cetinje14
Rožaje10
Tuzi8
Pljevlja7
Danilovgrad6
Mojkovac5
Plužine3
Andrijevica1
Kolašin1
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Bara(2), Podgorice, Herceg Novog, Mojkovca i Bijelog Polja od kojih je najstariji imao 85 (1935 godište) a najmlađi 52 godina (1968 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 513 a od početka godine 522.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 548 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10531.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 37467.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica43751030896
Bijelo Polje1047104161
Nikšić866424953
Budva65181312
Bar52697245
Kotor51060117
Herceg Novi45068018
Berane408152441
Cetinje31670217
Pljevlja28294826
Ulcinj21576033
Mojkovac15717410
Danilovgrad1506083
Rožaje132110332
Tivat10956410
Tuzi972034
Kolašin821334
Plav3715011
Andrijevica322528
Plužine31261
Petnjica23661
Žabljak221736
Šavnik890
Gusinje5404
UKUPNO1053126099513

Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još