Još 520 novih slučajeva, u Podgorici 305

 Još 520 novih slučajeva, u Podgorici 305

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 2552 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 520 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica305
Nikšić60
Bar27
Cetinje19
Budva17
Kotor14
Herceg Novi12
Pljevlja11
Tuzi11
Tivat9
Berane9
Rožaje8
Danilovgrad4
Bijelo Polje4
Plužine4
Kolašin2
Mojkovac2
Andrijevica1
Plav1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena dva smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice i Herceg Novog koji su bili rođeni 1980 i 1960 godine.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 630 a od početka godine 639.

Do 17:45 časova prijavljen je oporavak kod 333 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi  9015.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 45062.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica456613359135
Nikšić634555371
Bijelo Polje566176468
Bar538137953
Cetinje46086724
Budva442136114
Berane344189648
Kotor259103821
Pljevlja243121329
Herceg Novi217117725
Tuzi1452835
Rožaje112125535
Danilovgrad1058734
Ulcinj9195335
Tivat9075510
Kolašin811644
Mojkovac2333810
Plav2317311
Andrijevica2227911
Plužine20625
Šavnik17101
Petnjica8961
Žabljak72026
Gusinje2434
UKUPNO901535093630
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja