Još 478 novih slučajeva, u Podgorici 147

 Još 478 novih slučajeva, u Podgorici 147

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1416 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 478 novopozitivna slučaja infekcije.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica147
Nikšić95
Berane59
Pljevlja34
Cetinje31
Herceg Novi20
Kotor20
Budva17
Tivat12
Bijelo Polje10
Ulcinj8
Bar7
Plav4
Šavnik4
Tuzi2
Danilovgrad2
Petnjica2
Mojkovac1
Plužine1
Kolašin1
Andrijevica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu prijavljena su 4 smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice, Tivta, Nikšića i Kotora. Najstariji preminuli je imao 80 godine a najmlađi 63 godine (1957 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 573 a od početka godine 582.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 879 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10351.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 41426.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica454211775117
Bijelo Polje796145964
Nikšić774486863
Kotor57465319
Bar563112050
Budva538105514
Berane450167344
Herceg Novi40189021
Cetinje39778223
Pljevlja298103927
Ulcinj18183635
Rožaje153116932
Danilovgrad1387313
Tuzi1372394
Mojkovac10125010
Kolašin771504
Tivat6472311
Plužine45291
Andrijevica292639
Plav2816611
Petnjica23761
Žabljak211816
Šavnik1890
Gusinje3424
UKUPNO103513017857
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja