Još 435 novih slučajeva koronavirusa, u Podgorici 268

 Još 435 novih slučajeva koronavirusa, u Podgorici 268

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1261 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 435 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica268
Nikšić48
Bar24
Budva24
Cetinje18
Pljevlja16
Berane15
Tivat7
Kotor5
Herceg Novi4
Bijelo Polje3
Tuzi1
Danilovgrad1
Šavnik1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena 3 smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Bara, Cetinja i Berana. Najmlađi preminuli je imao 68 a najstariji 80 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 683 a od početka godine 692.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 530 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9135.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 49630.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica451015309152
Bar713157161
Nikšić671621377
Cetinje46099027
Bijelo Polje430199272
Pljevlja426128029
Budva408165117
Berane392202552
Kotor258114820
Herceg Novi163132427
Tuzi1383505
Kolašin1181724
Danilovgrad959754
Rožaje94132938
Tivat7986911
Ulcinj47103136
Mojkovac3034110
Andrijevica2829112
Plav2018111
Plužine18715
Šavnik18161
Žabljak142046
Petnjica51102
Gusinje0454
UKUPNO913539488683
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja