Još 424 nova slučaja koronavirusa, u Podgorici 150

 Još 424 nova slučaja koronavirusa, u Podgorici 150

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1273 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 424 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica150
Bar59
Nikšić35
Budva23
Berane23
Ulcinj19
Rožaje18
Pljevlja16
Tivat16
Kotor15
Cetinje12
Herceg Novi9
Bijelo Polje6
Tuzi6
Danilovgrad6
Andrijevica5
Kolašin3
Plužine3

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 7 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (4), Nikšića (2) i Herceg Novog. Najmlađi preminuli je imao 55 a najstariji 88 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 690 a od početka pandemije 699.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 492 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9060.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 50054.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica446415493156
Bar772157161
Nikšić625629179
Cetinje458100427
Bijelo Polje435199572
Budva391169117
Berane390204952
Pljevlja336138429
Kotor273114820
Herceg Novi163133228
Tuzi1403545
Kolašin1211724
Rožaje112132938
Danilovgrad919934
Tivat8987511
Ulcinj66103136
Mojkovac3034110
Andrijevica2929612
Plužine21715
Plav2018111
Šavnik18161
Žabljak122076
Petnjica41112
Gusinje0454
UKUPNO906039980690
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja