Još 381 slučaj koronavirusa; U Podgorici 165

 Još 381 slučaj koronavirusa; U Podgorici 165

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1550 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 381 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica165
Nikšić41
Budva32
Bijelo Polje30
Bar25
Cetinje19
Berane14
Kotor12
Pljevlja9
Tivat6
Ulcinj6
Herceg Novi5
Tuzi5
Mojkovac3
Petnjica3
Plužine2
Danilovgrad2
Rožaje1
Kolašin1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena 3 smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Berana, Herceg Novog i Bara. Najstariji preminuli je imao 68 godina a najmlađi 46 godina (1974 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 560 a od početka godine 569.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 408 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10515.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 40546.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica457311359111
Bijelo Polje824141664
Nikšić820470661
Kotor59160718
Budva57998314
Bar577107549
Berane420164244
Herceg Novi40784521
Cetinje38075721
Pljevlja276102527
Ulcinj22078735
Danilovgrad1437173
Rožaje138116932
Tuzi1362334
Mojkovac10224510
Tivat8767710
Kolašin791474
Plužine44291
Andrijevica292619
Plav2616411
Petnjica24731
Žabljak211816
Šavnik1490
Gusinje5404
UKUPNO1051529147560

Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još