Još 378 novih slučajeva, u Podgorici 149

 Još 378 novih slučajeva, u Podgorici 149

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1735 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 378 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica149
Bar68
Kotor22
Nikšić21
Berane20
Tivat17
Pljevlja17
Cetinje12
Rožaje11
Tuzi10
Herceg Novi9
Danilovgrad9
Kolašin4
Budva3
Bijelo Polje3
Ulcinj1
Andrijevica1
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena četiri smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice ), Bara i Budve. Preminuli su imali između 79 i 82 godine. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 672 a od početka godine 681.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 467 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 8808.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 47782.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica438014583149
Bar686149458
Nikšić658592377
Budva488148317
Bijelo Polje446194372
Cetinje43596026
Pljevlja335128029
Berane328201351
Kotor240112520
Herceg Novi171128127
Tuzi1373345
Danilovgrad1059404
Kolašin1051724
Rožaje71132836
Tivat6784611
Ulcinj31102536
Mojkovac3033910
Andrijevica2129011
Plav1917911
Šavnik18151
Plužine15695
Žabljak152036
Petnjica71082
Gusinje0454
UKUPNO880837978672
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja