Još 377 novopozitivnih, u Podgorici 148

 Još 377 novopozitivnih, u Podgorici 148

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1259 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 377 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica148
Nikšić87
Bar24
Cetinje23
Berane22
Budva17
Pljevlja15
Bijelo Polje11
Rožaje11
Herceg Novi7
Tuzi3
Kotor2
Andrijevica2
Ulcinj1
Šavnik1
Petnjica1
Mojkovac1
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu prijavljena su 3 smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Andrijevice, Nikšića i Podgorice. Najstariji preminuli je imao 74 godine a najmlađi 53 godine (1967 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 576 a od početka godine 585.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 645 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10080.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 41803.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica449611965118
Bijelo Polje801146564
Nikšić788494064
Bar576113150
Budva555105514
Berane426171944
Cetinje41478823
Kotor38584419
Herceg Novi37092821
Pljevlja313103927
Rožaje149118432
Ulcinj14487435
Tuzi1402404
Danilovgrad1297413
Mojkovac10225010
Kolašin771504
Tivat5573211
Plužine43321
Plav2716711
Andrijevica2626710
Žabljak221816
Petnjica20801
Šavnik1990
Gusinje3424
UKUPNO1008030823576
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja