Još 361 novi slučaj, u Podgorici 176

 Još 361 novi slučaj, u Podgorici 176

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1249 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovan 361 novopozitivni slučaj infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica176
Nikšić62
Pljevlja24
Bar20
Budva15
Berane11
Tivat8
Herceg Novi7
Žabljak7
Tuzi6
Bijelo Polje5
Andrijevica4
Cetinje3
Kotor3
Danilovgrad3
Kolašin3
Ulcinj2
Rožaje1
Mojkovac1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno devet smrtnih ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Bijelog Polja (2), Bara, Rožaja, Petnjice i Berana. Najmlađi preminuli je imao 60 a najstariji 87 godina.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 639 a od početka godine 648.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 327 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9040.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 45423.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica464646464646
Nikšić618618618
Bijelo Polje554554554
Bar537537537
Budva439439439
Cetinje417417417
Berane325325325
Pljevlja267267267
Kotor256256256
Herceg Novi218218218
Tuzi150150150
Rožaje112112112
Danilovgrad109109109
Ulcinj939393
Tivat868686
Kolašin848484
Andrijevica262626
Mojkovac242424
Plav232323
Plužine181818
Šavnik151515
Žabljak141414
Petnjica777
Gusinje222
UKUPNO904035420639
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja