Još 316 novih slučajeva, u Podgorici 102

 Još 316 novih slučajeva, u Podgorici 102

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 967 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 316 novopozitivnih slučajeva infekcije.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica102
Nikšić49
Bijelo Polje44
Berane32
Bar27
Cetinje16
Herceg Novi12
Budva9
Tuzi8
Tivat6
Petnjica3
Pljevlja2
Ulcinj2
Kotor1
Danilovgrad1
Rožaje1
Kolašin1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 10 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Nikšića (2), Ulcinja (2), Bara, Herceg Novog i Bijelog Polja. Najstariji preminuli je imao 84 godina a najmlađi 66 godine (1954 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 534 a od početka godine 543.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 652 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10368.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 38562.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica429510786104
Bijelo Polje963119262
Nikšić841445159
Budva68481412
Bar566100246
Kotor53360417
Herceg Novi42674719
Berane402158142
Cetinje31373118
Pljevlja28997026
Ulcinj22276035
Rožaje154110332
Mojkovac12621010
Danilovgrad1216653
Tuzi1072244
Tivat9561210
Kolašin751444
Plužine33291
Andrijevica282598
Žabljak281736
Petnjica25671
Plav2416311
Šavnik1390
Gusinje5404
UKUPNO103682733653
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja