Još 267 novih slučajeva koronavirusa, u Podgorici 104

 Još 267 novih slučajeva koronavirusa, u Podgorici 104

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 789 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 267 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica104
Nikšić56
Pljevlja20
Budva19
Berane16
Cetinje9
Tivat8
Bijelo Polje6
Ulcinj6
Kolašin5
Tuzi4
Herceg Novi3
Andrijevica3
Danilovgrad3
Plužine2
Bar2
Mojkovac1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu nije bilo prijavljenih smrtnih ishoda povezanih sa COVID19. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 675 a od početka godine 684.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 234 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9232.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 48856.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica457614817150
Bar714150559
Nikšić690609777
Budva462156517
Cetinje44798426
Bijelo Polje429199072
Pljevlja391128029
Berane376201851
Kotor247114120
Herceg Novi172130427
Tuzi1423435
Kolašin1181724
Danilovgrad1129524
Rožaje87132837
Tivat8285411
Ulcinj45102536
Mojkovac3233910
Andrijevica3029011
Plav2217911
Plužine18715
Šavnik18151
Žabljak152036
Petnjica71082
Gusinje0454
UKUPNO923238625675
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja