Još 246 novih slučajeva, u Podgorici 107

 Još 246 novih slučajeva, u Podgorici 107

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 856 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 246 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica107
Nikšić67
Berane14
Bar13
Pljevlja13
Budva9
Tuzi5
Kolašin4
Herceg Novi3
Bijelo Polje3
Danilovgrad2
Kotor2
Ulcinj2
Cetinje1
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena DVA smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Bijelog Polja i Podgorice koji su imali 69 odnosno 58 godina.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 617 a od početka godine 626.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 294 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9247.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 43955.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica454612860128
Nikšić723529671
Bijelo Polje632168468
Bar499134551
Budva484128314
Cetinje46183123
Berane399180647
Kotor272100720
Herceg Novi263110324
Pljevlja253116929
Tuzi1372685
Danilovgrad1148164
Rožaje93125535
Ulcinj9095135
Mojkovac8227710
Kolašin801634
Plav2716711
Andrijevica2427311
Plužine24534
Šavnik1891
Petnjica15881
Žabljak72026
Gusinje2434
Tivat281811
UKUPNO924733767617
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja