Još 643 novopozitivna slučaja, u Podgorici 294

 Još 643 novopozitivna slučaja, u Podgorici 294

Foto: Pixabay

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 2478 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 643 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica294
Bar90
Nikšić52
Kotor43
Budva29
Tivat25
Bijelo Polje19
Berane17
Cetinje15
Ulcinj13
Pljevlja12
Herceg Novi11
Danilovgrad8
Andrijevica5
Tuzi4
Kolašin3
Rožaje1
Plužine1
Mojkovac1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Bara (2), Nikšića, Budve, Podgorice i Cetinja. Najmlađi preminuli je imao 53 a najstariji 85 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 696 a od početka pandemije 705.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 269 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9428.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 50697.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica467515575157
Bar824160763
Nikšić614635380
Cetinje471100528
Bijelo Polje450199972
Budva399171118
Berane389206452
Pljevlja325140729
Kotor316114820
Herceg Novi169133728
Tuzi1423565
Kolašin1241724
Rožaje113132938
Tivat10788211
Danilovgrad979954
Ulcinj79103136
Andrijevica3429612
Mojkovac3034210
Plužine22715
Plav2018111
Šavnik18161
Žabljak62136
Petnjica41142
Gusinje0454
UKUPNO942840249696
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja