Još 463 nova slučaja koronavirusa, u Podgorici 224

 Još 463 nova slučaja koronavirusa, u Podgorici 224

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1609 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 463 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica224
Nikšić53
Budva32
Rožaje22
Cetinje18
Bijelo Polje16
Bar13
Pljevlja13
Berane11
Kotor10
Tivat10
Ulcinj9
Danilovgrad6
Žabljak6
Herceg Novi5
Kolašin5
Mojkovac4
Tuzi3
Plužine3

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno sedam smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (5), Bara i Kotora od kojih je najmlađi imao 47 a najstariji 91 godinu. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 703 a od početka pandemije 712.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 553 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi  9331.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 51160.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica457215895162
Bar837160664
Nikšić611640980
Bijelo Polje454201172
Budva431171118
Berane400206452
Cetinje369112528
Kotor325114821
Pljevlja320142529
Herceg Novi174133728
Tuzi1413605
Rožaje135132938
Kolašin1291724
Tivat10989011
Danilovgrad9210084
Ulcinj88103136
Andrijevica3429612
Mojkovac3434210
Plužine25715
Plav2018111
Šavnik15191
Žabljak122136
Petnjica41142
Gusinje0454
UKUPNO933140802703
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja