Još 432 nova slučaja, u Podgorici 204

 Još 432 nova slučaja, u Podgorici 204

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 1777 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 432 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica204
Budva46
Nikšić36
Cetinje30
Bar20
Pljevlja19
Bijelo Polje18
Herceg Novi14
Kotor11
Berane6
Rožaje5
Tuzi5
Tivat5
Danilovgrad4
Mojkovac4
Ulcinj3
Kolašin1
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu prijavljena su 4 smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Nikšića (2), Rožaja i Bijelog Polja.

Najstariji preminuli je imao 84 godina a najmlađi 64 godina (1956 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 605 a od početka godine 614.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 499 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9332.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 42995.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica433112660124
Bijelo Polje679162666
Nikšić665516970
Budva562114414
Bar529126251
Cetinje44881823
Berane404177545
Pljevlja335104629
Kotor30596020
Herceg Novi291105223
Tuzi1302585
Rožaje117122635
Danilovgrad1107934
Ulcinj9693635
Mojkovac8926810
Kolašin751614
Plužine32433
Plav2716711
Andrijevica2626811
Žabljak221826
Tivat2178511
Šavnik1990
Petnjica16841
Gusinje3424
UKUPNO933232734605
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja