Još 412 novih slučajeva, u Podgorici 155

 Još 412 novih slučajeva, u Podgorici 155

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1347 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 412 novopozitivnih slučajeva infekcije.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica155
Nikšić81
Danilovgrad20
Bar19
Berane17
Rožaje17
Kotor15
Tuzi14
Budva13
Herceg Novi12
Pljevlja12
Tivat11
Cetinje8
Plužine4
Šavnik4
Bijelo Polje3
Ulcinj3
Mojkovac2
Kolašin1
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 8 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgoricei Nikšića po 3 te Cetinja i Berana po 1. Najstariji preminuli je imao 90 godina a najmlađi 39 godina (1981 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 521 a od početka godine 530.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 395 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10540.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 37879.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica44701036399
Bijelo Polje900119061
Nikšić888430556
Budva66481312
Bar52499345
Kotor52160417
Herceg Novi43570918
Berane415153242
Cetinje32370218
Pljevlja27297026
Ulcinj21876033
Danilovgrad1706083
Rožaje149110332
Mojkovac12321010
Tivat12056410
Tuzi1092054
Kolašin751434
Plav3515211
Plužine35261
Andrijevica312548
Petnjica23661
Žabljak231736
Šavnik1290
Gusinje5404
UKUPNO1054026494521
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja