Još 403 nova slučaja, u Podgorici 194

 Još 403 nova slučaja, u Podgorici 194

Foto: Pixabay

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1718 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 403 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica194
Bar65
Nikšić41
Tivat17
Berane16
Pljevlja16
Herceg Novi13
Cetinje12
Budva10
Kotor10
Bijelo Polje5
Danilovgrad2
Rožaje1
Andrijevica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena tri smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice, Ulcinja i Nikšića od kojih je najmlađi imao 59 a najstariji 83 godinu. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 712 a od početka pandemije 721.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 311 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9525.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 51999.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica481916004163
Bar911166467
Nikšić569654483
Budva439172018
Berane417209352
Bijelo Polje409206172
Cetinje335117828
Pljevlja298148129
Kotor296119420
Herceg Novi174136128
Rožaje145133038
Tuzi1393685
Tivat12690913
Kolašin1221804
Danilovgrad11110114
Ulcinj68105437
Andrijevica3829712
Mojkovac3334310
Plužine25715
Plav2218111
Šavnik14201
Žabljak112146
Petnjica41152
Gusinje0454
UKUPNO952541438712
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja