Još 382 nova slučaja, u Podgorici 142

 Još 382 nova slučaja, u Podgorici 142

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1555 uzoraka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 382 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica142
Nikšić63
Bar46
Pljevlja40
Cetinje18
Bijelo Polje13
Kotor9
Tivat9
Danilovgrad9
Herceg Novi8
Budva6
Tuzi6
Berane3
Kolašin3
Šavnik3
Rožaje2
Andrijevica1
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno šest smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Bara (2) i Cetinja. Najmlađi preminuli je imao 53 a najstariji 80 godina.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 649 a od početka godine 658.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 253 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9370.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 46327.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica479613608141
Nikšić630574572
Bar601141957
Bijelo Polje571179270
Budva461141114
Cetinje44292125
Berane345194549
Pljevlja312123529
Kotor266106220
Herceg Novi218120126
Tuzi1562935
Danilovgrad1268874
Kolašin911644
Tivat8378711
Ulcinj7996936
Rožaje64131736
Andrijevica2628211
Mojkovac2434010
Plav2417411
Plužine17665
Šavnik16151
Žabljak142036
Petnjica81032
Gusinje0454
UKUPNO937035984649
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja