Još 367 novih slučajeva, u Podgorici 154

 Još 367 novih slučajeva, u Podgorici 154

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od posljednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1312 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 367 novopozitivnih slučajeva infekcije.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica154
Nikšić53
Bar25
Bijelo Polje22
Herceg Novi18
Pljevlja18
Tivat17
Budva12
Kotor11
Tuzi7
Danilovgrad6
Berane5
Rožaje4
Ulcinj4
Cetinje3
Mojkovac3
Žabljak2
Plužine1
Šavnik1
Andrijevica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena 3 smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2) i Nikšića. Najstariji preminuli je imao 88 godina a najmlađi 82 godine (1938 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 524 a od početka godine 533.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 190 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10714.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 38246.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica454110444101
Bijelo Polje921119161
Nikšić875437057
Budva67681312
Bar540100245
Kotor53260417
Herceg Novi43972318
Berane418153442
Cetinje31871018
Pljevlja29097026
Ulcinj22276033
Danilovgrad1706143
Rožaje153110332
Tivat13756410
Mojkovac12621010
Tuzi1132084
Kolašin751434
Plužine36261
Plav3515211
Andrijevica312558
Žabljak251736
Petnjica23661
Šavnik1390
Gusinje5404
UKUPNO1071426684524
Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja