Još 342 slučaja koronavirusa; U Podgorici 154

 Još 342 slučaja koronavirusa; U Podgorici 154

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1182 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 342 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica154
Nikšić78
Kotor16
Berane15
Cetinje11
Rožaje11
Budva10
Herceg Novi9
Bijelo Polje7
Tuzi6
Pljevlja5
Kolašin5
Tivat4
Ulcinj3
Andrijevica3
Danilovgrad2
Plužine2
Bar1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena dva smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice i Rožaja koji su imali 69 odnosno 84 godine. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 675 a od početka godine 684.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 200 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9199.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 48589.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica456114730150
Bar722149559
Nikšić673605777
Budva465154417
Bijelo Polje458195572
Cetinje45097226
Pljevlja371128029
Berane364201451
Kotor247114120
Herceg Novi185128827
Tuzi1393425
Kolašin1131724
Danilovgrad1129484
Rožaje87132837
Tivat7785011
Ulcinj39102536
Mojkovac3133910
Andrijevica2729011
Plav2217911
Šavnik18151
Plužine16715
Žabljak152036
Petnjica71082
Gusinje0454
UKUPNO919938391675

[1] Broj predstavlja sve slučajeve infekcije otkrivene korišćenjem PCR testova i brzih antigenskih testova koji su prijavljeni Institutu za javno zdravlje Crne Gore

Avatar

Portal Podgorica

Pročitajte još